Remont lotniska im. Chopina

 

Wielkimi krokami zbliża się remont lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Nie chodzi jedynie o dotychczasowy terminal dla pasażerów, ale także przebudowę całej infrastruktury komunikacyjnej wokół lotniska. Modernizacja lotniska wydaje się konieczna w obliczu stale rosnącej ilości samolotów i pasażerów.

lotnisko-chopina-remont

Dyrektor lotniska, Pan Michał Kaczmarzyk potwierdza, iż jeszcze w tym roku rozpoczęte zostaną niezbędne prace koncepcyjne i projektowe. Faktyczne prace mają natomiast rozpocząć się już w przyszłym roku. Według pierwszych koncepcji najpierw przebudowane zostaną drogi w sąsiedztwie trasy NS, które znajdują się w dalszej odległości od samego portu lotniczego. Kolejne etapy prac będą powodowały przebudowę dróg zbliżając się do lotniska i mogą coraz bardziej utrudniać ruch, czego nie da się przy takich inwestycjach uniknąć.

W wyniku zaplanowanych remontów dróg dojazdowych kierowcy dojeżdżający na lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie będą musieli zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Wykorzystywana do tej pory Aleja Żwirki i Wigury przestanie być bowiem główną drogą dojazdową do portu lotniczego, a tym samym zostanie odciążona. Nowy wjazd na lotnisko znajdzie się po remoncie od strony trasy NS, dzięki czemu będzie można w przyszłości uniknąć uciążliwych korków.

Już za kilka miesięcy zostanie natomiast oddany do użytku całkowicie odnowiony terminal (planowana data oddania to czerwiec 2015). Prace związanego z jego modernizacją trwały ponad dwa lata, a z samego terminala pozostało jedynie kilka elementów konstrukcyjnych. Dzięki tym zmianom lotnisko im. Fryderyka Chopina w Warszawie będzie w stanie obsłużyć rocznie nawet 20 milionów pasażerów, co stanowi podwojenie liczby pasażerów względem roku ubiegłego kiedy to z lotniska skorzystało 10 milionów osób. Z pewnością planowane remonty przyczynią się do wzrostu liczby osób korzystając z usług tego portu lotniczego i przyniosą oczekiwany zwrot z inwestycji. Będzie można się o tym przekonać jednak dopiero za kilka lat.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>