Radar lotów FlightRadar24 – jak śledzić wybrany samolot?

 

FlightRadar24 - mapaPomysł twórców platformy FlightRadar był prosty – stworzyć i udostępnić na szeroką skalę narzędzie, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić, kiedy doleci jego samolot albo za ile wyląduje wyczekiwana przez niego osoba. Genialne. Trudniej z wykonaniem, ale o tym za chwilę. Nic dziwnego, że rozwiązanie cieszy się ogromną popularnością.

Bezproblemowe lokalizowanie i śledzenie ruchu lotniczego na całym świecie jest możliwe dla każdej osoby posiadającej komputer lub smartfona. Dzięki umieszczonym w samolotach transponderom generującym sygnały w czasie rzeczywistym na bieżąco możemy obserwować ich ruch. Rozwiązania pozwalają też na generowanie odpowiednich dla sytuacji komunikatów, informujących np. o awarii czy uprowadzeniu samolotu. Umożliwiają także odczytanie prędkości i wysokości samolotu.

Wracając do sedna – samodzielne śledzenie lotów możliwe jest z poziomu strony FlightRadar jest bardzo proste. W oknie pojawia się mapa świata z aktualnym ruchem lotniczym. Od razu można zaobserwować, że na naszym niebie jest dość gęsto pod tym względem. W wielu miejscach można jednak zaobserwować zupełnie puste pola.

FlightRadar to nie tylko przydatne, ale i interesujące narzędzie. Co prawda nie mamy oficjalnych, obiektywnych badań, ale sądząc po naszej redakcji i znajomych dość spora część osób korzysta z witryny w wolnym czasie, jak z każdej innej formy rozrywki. To tylko bierne podróżowanie, ale platforma może być inspiracją do wcielenia pewnych planów w życie. Zachęcamy do przetestowania i podzielenia się obserwacjami!

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>