Bezprzewodowe ładowanie już wkrótce będzie standardem

 

low batteryTo brzmi jak wyrok. Zwykle zdarza się, gdy ostatni nocny autobus odjechał i wypadałoby zadzwonić po taksówkę, gdy dziwnym trafem miejsce ważnego spotkania wyleciało z głowy, gdy należałoby dać najbliższym znać, że się żyje, słowem – w najmniej oczekiwanych momentach. Koszmar niskiego poziomu baterii i szatańskiego dźwięku ostatniego smartfonowego tchnienia po niedługiej, złowrogiej agonii spotkał każdego z nas. Przełomem może okazać się zapowiadane na 2017 rok ładowanie bezprzewodowe. Szczegóły poniżej.

Świat bez kabli wydaje się być wizją utopijną i nieco nierzeczywistą. Po wielu latach użytkownicy w końcu będą mieli szansę wyzwolenia się z oplatających wszystkie płaszczyzny przewodów. Wszystko za sprawą nowego projektu firmy Apple, zgodnie z którym nowoczesna ładowarka bezprzewodowa będzie w stanie ładować urządzenia znajdujące się w zasięgu 4,5 metra! Oczywiście to dopiero wstęp do powoli raczkującej technologii, ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to za kilka lat będzie można z niej korzystać jak z Wi-Fi.

Na razie niejasna pozostaje kwestia tego, jak poradzić sobie ze zmniejszającą się wraz z odległością mocą czy wpływem zastosowanych rozwiązań na nasze zdrowie. Jedno jest jednak pewne – jeśli gigantowi z Cupertino uda się wprowadzić na rynek rozwiązania oferujące bezprzewodowe ładowanie zrewolucjonizuje wymiar współczesnych technologii. Trzymamy kciuki!

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>