VMware vCenter – platforma skrojona na miarę

 

Spójna, uproszczona platforma, pozwalająca na usystematyzowane, sprawne zarządzanie środowiskiem vSphere to podstawa współpracy z rozwiązaniem VMware. Ten uniwersalny koncentrator nie tylko poprawia kontrolę i monitoring, ale także przekłada się na zredukowanie kosztów administrowania środowiskiem IT. Dzięki niemu proces zarządzania jest ujednolicony i przebiega za pomocą jednej konsoli. To duże odciążenie, a zarazem inwestycja w bardziej dynamiczny rozwój.

vcenter

Serwer vCenter radykalnie poprawia kontrolę środowiska i przekłada się na ułatwienie codziennych działań. Prosta w obsłudze skalowalna platforma umożliwia wgląd w wirtualną strukturę. Błyskawiczna analiza i śledzenie ewentualnych problemów na bieżąco pozwalają na szybką reakcję i wyeliminowanie ewentualnych nieprawidłowości. Aktywny system zarządzania znacznie poprawia czas reakcji. Nie bez znaczenia jest również wyrównywanie obciążeń oraz konfiguracja przepływu pracy.

Scentralizowane zarządzanie oraz spójny monitoring krytycznych komponentów to nieoceniona pomoc dla administratorów i gwarancja lepszej wydajności. Usystematyzowane w harmonogramach zadania i alerty mają wpływ na lepsze lokalizowanie potrzeb biznesowych i ustalanie priorytetów w zależności od potrzeb danego obszaru.

W zakresie zarządzania zasobami administratorzy mają możliwość kontroli modułów VMware VMotion, Storage VMotion, VMware High Availability i Fault Tolerance. Dzięki vCenter Update Manager podatność na awarie jest znacznie mniejsza, a co za tym idzie poziom bezpieczeństwa wirtualnej infrastruktury jest bardzo wysoki.

Producent pomyślał także o bardzo popularnym „zielonym” działaniu, polegającym na minimalizowaniu zużycia energii. VMware Distributed Power Management wpływa na oszczędności w tym obszarze. By zapewnić firmom jak najlepsze rozwiązanie do wirtualizacji, VMware vCenter bazuje na kluczowych komponentach, których współdziałanie oferuje kompleksowy zestaw spełniający najwyższe wymagania.

Więcej informacji o produktach VMware znajdziesz na stronie www.vmstore.pl.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>