Rozwiązania serwerowe HP DL – wysoka jakość w atrakcyjnych cenach

 

HP_New_Logo_2D.svgSerwery HP DL z reguły kojarzone są z drogimi rozwiązaniami tworzonymi na potrzeby dużych korporacji a także ośrodków naukowych, gdzie potrzebne są duże moce obliczeniowe, możliwość szybkiej obsługi sieci, a także wytrzymujące duże obciążenia związane z pracą nad wizualizacjami oraz przesyłem ogromnej ilości danych. Jednakże firma Hewlett-Packard tworzy także rozwiązania dostosowane do potrzeb mniejszych jednostek. Nie posiadają one wszystkich funkcji, które znajdują się w bardziej zaawansowanych serwerach, jednak nie powoduje to gorszego ich działania. Wręcz przeciwnie, jeżeli chodzi o potrzeby tej grupy klientów, do której są one skierowane to serwery HP DL tego typu sprawdzają się tu idealnie. Jako przykładowy można wskazać model HP ProLiant DL 165 G7. Jest on o wiele tańszy w porównaniu do wcześniej wspomnianych serwerów i wspomnianych zaawansowanych rozwiązań.

HP ProLiant DL 165 G7 to serwer stelażowy, który posiada bardzo dużą moc obliczeniową. Doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy intensywnie wykorzystywana jest pamięć operacyjna systemu. Procesory (dwa), które są w nim instalowane mogą mieć maksymalnie po szesnaście rdzeni. Dzięki szkieletowej obudowie serwer ten jest niezwykle prosty w obsłudze i konserwacji. Dodatkowo taki typ obudowy powoduje, że bardzo łatwo jest rozbudować to urządzenie o nowe elementy. Przyśpiesza ona także wdrażanie urządzenia do systemu, tak samo ja załączona do niego płyta instalacyjna, która jednocześnie zawiera programy pozwalające na konfigurację serwera. Dzięki dwom wbudowanym kartom sieciowym urządzenie to zapewnia pracę bez obciążeń oraz szybkie przełączanie na tryb awaryjny, co gwarantuje długotrwałą pracę bez przestojów.

Podobnie jak przy korzystaniu z innych serwerów firmy Hewlett-Packard można liczyć na wsparcie fachowców przy konfigurowaniu zainstalowanego urządzenia dzięki globalnej sieci pomocy technicznej. Dodatkowo jest bardzo dużo aplikacji, które wspomagają działanie serwera i pozwalają na maksymalne wykorzystanie jego możliwości.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>