Najlepsze gry na Oculus Rift. Co wybrać?

 

Google do wirtualnej rzeczywistości Oculus Rift cieszą się rosnącą popularnością. Nic dziwnego – wizja przejścia do innego, zwirtualizowanego świata, odczuwalnego w nieporównywalnie większej do dotychczasowej skali jest niezwykle kusząca. Kto nie chciałby znaleźć się w alternatywnej rzeczywistości, bazując na naturalnych ruchach i z poziomu swojego pokoju przenosić się, gdzie tylko zapragnie?

A wybór jest spory. Dzięki Oculus Rift możemy np. balansować na granicy życia i śmierci, wspinając się na strome klify w grze The Climb. Ekstremalne emocje zapewnione, szczególnie osobom z lękiem wysokości.

Ciekawą propozycją jest także wciągająca, momentami przerażająca Egde of Nowhere, w której gracz wciela się w uczestnika misji ratunkowej, wędrującego po lodowym pustkowiu w poszukiwaniu zaginionej misji badawczej.

Teraz coś dla fanów emocji zza kierownicy. Euro Truck Simulator już po przeczytaniu samej nazwy raczej nie pozostawia wątpliwości, jasno zapowiadając, czego możemy się spodziewać. Jednak z Oculus Rift wiele dotychczasowych oczywistości zostaje przewartościowanych. Tym sposobem mamy szansę zasiąść za kierownicą tira, w którym możemy m.in. wyglądać za okno, porozglądać się po kabinie i podziwiać… Polskę!

To jednak nic w porównaniu z kolejną propozycją, którą raczej sobie darujemy. Oculus Rift pozwala także na wykorzystanie Surgeon Stimulator, za pośrednictwem którego można poczuć się jak na prawdziwej sali operacyjnej. Jak kto lubi, my dziękujemy.

Teraz coś dla twardzieli. Wyobraźcie sobie, że osiadacie na mieliźnie nieopodal tajemniczej, mrocznej wyspy. Jesteście samotni i w dodatku przeczuwacie, że jeśli się stamtąd nie wydostaniecie, może was spotkać coś strasznego. Reszty nie zdradzimy, ale z okularami Oculus Rift dreszczyk emocji gwarantowany!

Na koniec petarda. Jeżeli żaden z powyższych tytułów nie będzie dla was wystarczająco straszny to na pewno zadowoli was Slender: The Arrival. Powodzenia 😉

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>