Najlepsze gadżety 2016 roku

 

sensorwake-smell-based-alarm-clock-2Co prawda do końca 2016 roku zostało jeszcze sporo czasu, ale już teraz na rynku nowych technologii pojawiło się kilka gadżetów o naprawdę pokaźnym potencjale, które mają szansę stać się tegorocznymi hitami. Zapraszamy na subiektywne zestawienie.

Na początek coś w sam raz na zbliżającą się wiosnę. Doskonałe rozwiązanie dla każdego, kto chce zrzucić pozostały po długiej zimie balast kilogramowy i zabłysnąć nową sylwetką wśród znajomych. Varia Vision to motywujący asystent dla rowerzystów, który można zamontować na każdego typu okularach przeciwsłonecznych. Urządzenie wyświetla dane na niewielkim ekranie. Przekazuje informacje nt. efektywności jazdy i kierunku. Pozwala też na monitorowanie sytuacji z tyłu pojazdu i przyjmowanie powiadomień o połączeniach i wiadomościach. Niestety, kosztuje aż 400 euro.

Po wytężonym wysiłku fizycznym, jaki zapewnia Varia Vision przyda się orzeźwiający prysznic. Także i tutaj można wykorzystać najnowsze osiągnięcia technologiczne. Hydrao Smart Shower, inteligentny prysznic, jest wyposażony w monitorujące zużycie wody czujniki. Informacje są przekazywane bezpośrednio na smartfona. Dodatkowo, gadżet ma tęczowe podświetlenie LED.

Kolejne dwa gadżety szczególnie przypadły nam do gusty. Pierwszy z nich to funkcjonalna przenośna drukarka ZUtA, w której jesteśmy absolutnie zakochani. Urządzenie łączy bardzo kompaktową formę z możliwością drukowania, kiedykolwiek przyjdzie nam na to ochota. Portable Pocket Printer  może być sterowane z poziomu komputera lub smartfona. Nasze zdecydowane must have!

Drugi gadżet-marzenie to… budzik. Sam fakt, że marzymy o budziku może wzbudzać wątpliwości, ale Sensorwake to coś, co naprawdę sprawiłoby, że nawet poniedziałkowe poranki mogłyby być nieco bardziej udane. Urządzenie budzi zapachem. Ba, i to nie byle jakim! Pomyślcie sobie o piątkowym, sobotnim czy nawet tym nieszczęsnym poniedziałkowym poranku, który rozpoczynacie od cudownego aromatu czekolady, kawy, gorącego croissanta, fig, bryzy morskiej, świeżo skoszonej trawy czy soczystej brzoskwini. Aż chce się wstawać! Rozwiązanie jest wyposażone w specjalne kapsułki uwalniające o wybranej godzinie wybrany wcześniej zapach. Proste i genialne!

Kończymy nasz krótki przegląd potencjalnych hitów 2016 roku, a ponieważ mamy dopiero luty, możecie się spodziewać kolejnych ochów i achów nt. innych gadżetów. Stay tuned!

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>