Japońska SEGA zapowiada restrukturyzację

 

Japońska firma SEGA poinformowała o planowanej restrukturyzacji, w ramach której nawet 300 osób może dobrowolnie odejść z pracy. Uściślając SEGA planuje przekonać część pracowników do przejścia na wcześniejszą emeryturę, zostawiając tym samym w swoich szeregach młodszych pracowników, którzy mają stanowić o sile przedsiębiorstwa. Po za tym młodsi pracownicy dużo łatwiej powinni poradzić sobie z nowymi zadaniami, do których mają zostać przesunięci. W najbliższym czasie firma planuje bowiem skupić się w głównej mierze na cyfrowej dystrybucji gier na smartfony i inne urządzenia mobilne, a także na produkcji gier online na platformę PC.

sega-logo

Już do końca marca 2015 roku z firmą, a konkretnie jej amerykańskim oddziałem (SEGA of America) ma pożegnać się około 120 pracowników. Dodatkowo firma planuje przenieść swoją dotychczasową siedzibę z San Francisco do bliżej nieokreślonego miejsca w Południowej Kalifornii. Efektem takich działań mają być realne i odczuwalne oszczędności.

Głównym powodem takich cieć kosztów są prognozy finansowe przedsiębiorstwa. SEGA co prawda spodziewa się zysku za ostatni rok fiskalny, jednakże ma być on wyraźnie niższy niż przewidywano. Wszystko to mimo bardzo dobrej sprzedaży swoich tytułów, w tym chociażby nowego Football Managera 2015 czy też bardzo dobrze przyjętej gry osadzonej w uniwersum znanego z filmów Obcy, czyli Alien: Isolation. W związku z tym firma szuka oszczędności, aby móc zainwestować większe środki w działy odpowiedzialne za gry mobilne oraz gry online, które w przyszłości mają stać się najbardziej dochodowymi. SEGA ma również w planach kilka kolejnych tytułów, a wśród nich kolejna część Football Managera czy kolejny tytuł z serii Total War (Total War: Attila), który ma pojawić się już pod koniec lutego tego roku.

Należy mieć nadzieję, iż decyzje podejmowane przez tą znaną i cenioną japońską firmę będą trafne, a sami pracownicy zbytnio na tym jednak nie ucierpią. Jednakże to czas pokaże czy restrukturyzacja przedsiębiorstwa SEGA okazała się sukcesem.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>