Bramka VoIP – podłącz się do sieci

 

phone-602973_1280Telefonia VoIP w wielu klientach wciąż nie budzi zaufania ze względu na inny rodzaj wykorzystywanej technologii, stosunkowo małe rozpowszechnienie czy przekonanie o konieczności posiadania niezwykle nowoczesnego sprzętu. Oczywiście telefony obsługujące VoIP są powszechnie dostępne i ich zakup nie sprawia żadnej trudności. Okazuje się jednak, że możliwe jest korzystanie z sieci VoIP przy użyciu tradycyjnego telefonu.

Różnica sygnałów

Podstawowa różnica między funkcjonowaniem tradycyjnej telefonii a telefonii internetowej tkwi w wykorzystywanym sygnale. Podczas gdy w zwykłych telefonach mamy do czynienia z sygnałem analogowym, tak sieć IP operuje sygnałem cyfrowym. Używane przez nas urządzenie powinno być zatem dostosowane do odbioru i nadawania tego typu sygnału. Jak zostało wspomniane już wcześniej, na rynku dostępne są telefony z taką opcją – to m.in. Gigaset A510IP. Co jednak, jeżeli nie chcemy zmieniać wymieniać aparatu?

Adapter sieci VoIP

Adapterem można nazwać urządzenie przygotowane specjalnie do przetworzenia sygnału cyfrowego w analogowy. Mowa o bramkach IP, które odnaleźć można w ofertach operatorów telefonii VoIP, takich jak FCN. Bramka VoIP pozwala, bez konieczności wymiany telefonu, połączyć się z siecią IP i korzystać ze wszystkich jej dobrodziejstw. Warto wspomnieć, że takie rozwiązanie jest niezwykle korzystne cenowo – popularna bramka Grandstream HT701 kosztuje jedyne 159 zł.

Telefonia internetowa

Zakup wspomnianej bramki IP może okazać się bardziej opłacalny, niż się początkowo wydaje. Taryfy dostępne w ramach telefonii VoIP są bowiem bezkonkurencyjne w zestawieniu z ofertami tradycyjnych operatorów. Przykładowo w ofercie jednego z głównych dostarczycieli sieci VoIP na polskim rynku, marki FCN, ceny połączeń zaczynają się już od 5 groszy za minutę. Dzięki wykorzystywanym łączom internetowym znika również problem drogich połączeń międzynarodowych. FCN oferuje firmom i przedsiębiorstwom trzy pakiety abonamentowe, które można swobodnie rozbudowywać, dokupując do nich wybrane usługi. Natomiast dla użytkowników indywidualnych przygotowana została specjalna oferta prepaid, która gwarantuje brak dodatkowych kosztów i rozliczenia zależne tylko od klienta.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>