Znamy kolejne drużyny półfinału Pucharu Króla

W czwartkowy wieczór poznaliśmy kolejne dwa zespoły, które awansowały do półfinału hiszpańskiego Pucharu Króla. Zespołami tymi są Athletic Bilbao i Espanyol Barcelona. Drużyna Athletic Bilabao w czwartkowy wieczór wygrala z drużyną Malagi 1:0, natomiast zespół Espanyolu Barcelona przegrał w takim samym stosunku z zespołem Sevilli.

puchar-krola

Baskijska drużyna miała świadomość, iż do awansu wystarczy im jedynie jedna bramka, gdyż pierwsze spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jedyne trafienie w dwumeczu zaliczył Aritz Aduriz w 48 minucie.

Katalończycy co prawda przegrali 1:0, jednakże w pierwszym spotkaniu wygrali u siebie różnicą 2 bramek, tj. 3:1. Przez większość spotkania skutecznie odpierali ataki piłkarzy Sevilli, a jedyną bramkę w tym meczu stracili dopiero po strzale rezerwowego Diogo Figueirasa w 88 minucie. Po tym golu drużyna Sevilli próbowała jeszcze zaatakować, jednakże drużyna przyjezdnych doskonale się broniła. Należy nadmienić, iż w dwumeczu nie wystąpił Polak grający w zespole Sevilli – Grzegorz Krychowiak. Bardzo dobrze spisujący się w tym sezonie zawodnik nadal zmaga się bowiem z urazem kostki, jednakże prawdopodobnie już wkrótce będziemy mogli zobaczyć go ponownie na boisku.

Oba zespoły zagrają ze sobą w półfinale Pucharu Króla. Pierwszy mecz przewidziany został na 11 lutego na stadione Athleticu Bilbao, natomiast rewanż zostanie rozegrany w Barcelonie 4 marca. Drugą półfinałową parą pucharu jest bardziej znany z katalońskich zespołów, czyli FC Barcelona oraz Villarreal.