Diego Costa nie zagra przeciwko Manchesterowi City

 

Niezwykle skuteczny napastnik Chelsea Londyn, Diego Costa, nie zagra przeciwko zajmującemu drugie miejsce w tabeli Premier League Manchesterowi City. Powodem absencji zawodnika w tym bardzo ważnym dla obu zespołów spotkaniu nie jest jednak żaden uraz, lecz kara dyscyplinarna.

Piłkarz Chelsea Londyn w meczu Pucharu Ligi przeciwko zespołowi Liverpoolu niezwykle brutalnie potraktował zawodnika The Reds Emre Cana z premedytacją deptając po jego nodze. Diego Costa uniknął co prawda kary w tym spotkaniu, gdyż całego zajścia nie dostrzegł sędzia główny, jednakże powtórki telewizyjne nie pozostawiały złudzeń co do niewłaściwego zachowania gwiazdy zespołu Jose Mourinho. W związku z tym Angielski Związek Piłkarski (FA) nałożył na piłkarza karę dyscyplinarną w postaci zawieszenia w trzech kolejnych spotkaniach.

Diego-Costa

Zespół z Londynu, aby nie osłabiać zespołu przed ważnym spotkaniem zdecydował się na odwołanie od kary. W wyniku ponownego przeanalizowania całej sytuacji i obejrzenia powtórek telewizyjnych odwołanie zespołu Chelsea zostało odrzucone, a sama kara została podtrzymana. W związku z tym napastnik nie zagra w trzech kolejnych spotkaniach, w których rywalami The Blues będą kolejno Manchester City, Aston Villa oraz Everton. Warto podkreślić, iż to nie pierwsze brutalne zachowanie Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem w starciach z zespołem Liverpoolu. Wcześniej zdarzyło się mu ostro potraktować innego zawodnika The Reds, Martina Skrtela, który również został nadepnięty przez Diego Coste. W tamtym przypadku jednak można domniemywać, iż całe zdarzenie było zupełnie przypadkowe. Jeśli chodzi jednak o Emre Cana, zachowanie Costy zostało uznane za celowe i mogło skończyć się naprawdę poważną kontuzją.

Trener londyńskiego zespołu będzie teraz musiał zdecydować czy w kolejnych spotkaniach postawić na doświadczonego Didiera Drogbę, czy też może na młodszego, lecz rzadko grającego w tym sezonie Loica Remy’ego. Jednakże to nie koniec zmartwień portugalskiego szkoleniowca przed tym ważnym spotkaniem. Z powodu kontuzji może nie zagrać również inne ważne ogniwo jego zespołu w tym sezonie, Hiszpan Cesc Fabregas. Zawodnik ten co prawda nie strzelił wiele goli, ale swoją bardzo dobrą grą nader często otwierał swoim kolegę drogę do bramki przeciwnika.

Zespół Chelsea Londyn przewodzi obecnie w tabeli angielskiej Premier League z dorobkiem 52 punktów. Manchester City ma na swoim koncie jedynie 5 punktów mniej i ewentualne zwycięstwo zmniejszy dystans dzielący oba zespoły do jedynie 2 punktów.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>