Rozebrali się, by walczyć z rakiem

 

Każdego roku setki tysięcy osób dowiadują się o chorobie nowotworowej. W Polsce to druga – po chorobach układu krążenia – najczęstsza przyczyna śmierci. Perspektywy są niepokojące – rozwój cywilizacyjny nie wpłynie na zmniejszenie zachorowalności. Dlatego tak ważne jest promowanie profilaktyki. Nawet w dość nietypowy sposób…

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem – dzień symboliczny, smutny i niepokojący, bo co roku dowiadujemy się, że mimo nagłaśnianych alarmujących statystyk, zachorowalność na nowotwory rośnie. Nawet najbardziej wyczerpujące opracowania czy chwytliwe hasła nie są w stanie wpłynąć na szeroką grupę odbiorców tak, jak dobre, zwracające uwagę zdjęcie. Dość łatwym, ale skutecznym sposobem na skupienie zainteresowania jest fotografia prezentująca nagość. W tym przypadku najważniejsze jest, by wywoływała pożądany efekt, wpływając na wyobraźnię odbiorców. Zobacz, komu się to udało!

Akcja drużyny rugby z uniwersytetu oksfordzkiego.

Dobrym przykładem wykorzystania nagości do promowania szczytnych celów jest akcja drużyny rugby z uniwersytetu oksfordzkiego w Wielkiej Brytanii. Gracze rozebrali się do kalendarza, z którego dochód został przeznaczony na badania nad rakiem prostaty.

Akcja drużyny rugby z uniwersytetu oksfordzkiego.

Podobną akcję przeprowadziła para czeskich sportowców – biathlonistka Gabriela Soukalova i jej chłopak Petr Koukal, grający w badmintona. Ojciec Soulakovej zmaga się z nowotworem, natomiast Koukal ma za sobą wygraną walkę z rakiem jądra. Obecnie kontynuuje karierę i zaangażował się w akcje promujące profilaktykę.

Gabriela Soukalova i jej chłopak Petr Koukal.

Podobnym tropem poszła grupa studentek z Cardiff University. Chcąc zebrać środki na walkę z guzem mózgu, który zdiagnozowano u matki jednej z nich, rozebrały się do kalendarza.

Grupa z Cardiff University.

Na ten sam pomysł wpadły studentki z University of Warwick. Dochód ze sprzedaży kalendarza przekazały chorym na nowotwory.

Studentki z University of Warwick.

Część zysków ze sprzedaży kalendarza z nagimi zdjęciami przeznaczyła na organizację wspierającą walkę z rakiem prostaty także drużyna piłkarska The Yorkshire Terriers.

Jeden z graczy drużyny The Yorkshire Terriers.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>