Naturalne leki mogą być równie skuteczne co leki z apteki

 

leki-domowe

Wiele osób, które zachoruje od razy sięga po leki z apteki. Bardzo często leki te są drogie, a ich skuteczność bywa różna. Po za tym nie wszystkie leki działają korzystnie na nasz organizm pomagając np. na przeziębienie, a szkodząc na coś innego. Z tego powodu w pierwszej kolejności powinno korzystać z naturalnych środków.

Jednym z najskuteczniejszych naturalnych leków jest czosnek, najlepiej rosnący w naszym kraju, a nie sprowadzany z Chin. Zawiera wiele drogocennych związków, które skutecznie pozwalają walczyć z infekcjami. Czosnek uznawany jest za naturalny antybiotyk, a jest to związane z allicyną, czyli bakteriobójczym związkiem, który powstaje w wyniku zmiażdżenia czosnku. Czosnkiem można leczyć m.in. ból gardła, przeziębienie czy zapalenie zatok.

Kolejnym skutecznym naturalnym lekiem jest kit pszczeli, zwany również propolis. Substancja ta jest zbierana przez robotnice pszczoły miodnej. Propolis wykazuje silne działanie przeciwwirusowe, a także bakteriobójcze i zawiera przy tym wiele innych bardzo korzystnych dla zdrowia związków. Oprócz zabijania bakterii i wirusów kit pszczeli warto stosować także w przypadku stanów zapalnych skóry oraz dolegliwości układu oddechowego czy pokarmowego. Kit pszczeli spotykany jest pod postacią maści, tabletek, a także jako dodatek do miodu.

Warta uwagi jest również cebula, czyli jedno z bardziej popularnych, a jednocześnie najzdrowszych warzyw. W cebuli znajdują się cenne witaminy i sole mineralne, a także działające bakteriobójczo związki. Odnotowano, iż cebula działa przeciwwirusowo, przeciwgrzybiczo, a także pozwala zwalczyć pasożyty. Sok z cebuli można stosować w przypadku przeziębień i uporczywego kaszlu.

Jak widać każdy w swoim domu ma kilka dobry i często równie skutecznych jak te z apteki leków na różne dolegliwości. Różnica jest jednak taka, iż są to leki całkowicie naturalne i znacznie tańsze. Warto zatem w pierwszej kolejności wypróbować naturalne, domowe sposoby na pozbycie się niechcianych dolegliwości.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>