Excel do zadań specjalnych

 

Excel

Arkusze, tabelki, wykresy – to wszystko z czym kojarzy się popularny program Microsoft Excel, z którym pracownicy wielu korporacji są świetnie zaznajomieni. Nie oznacza to jednak, że poznali wszystkie jego możliwości. Zapewne niejedną osobę zaskoczy, że wykorzystując funkcje matematyczne oraz trójwymiarowe wykresy stworzyć można niezwykłą grafikę.

Nieco historii

Dla wielu osób ciekawostką może okazać się fakt, że Excel jest najstarszym programem z pakietu Microsoft Office. Jego historia sięga 1985 roku, kiedy to wydany został na dla komputerów Macintosh. Na najpopularniejszym obecnie systemie operacyjnym, czyli Windowsie, pojawił się dopiero po upływie dwóch lat. Na przestrzeni lat Excel był systematycznie rozwijany, oferując tym samym coraz to nowe możliwości, co niewątpliwie ułatwia pracę w dużych korporacjach, ale nie tylko.

Niezwykłe animacje…

Microsoft Excel to niezwykłe narzędzie, które może być również stosowane do grafiki wektorowej. Na pierwszy plan wychodzą różnego rodzaju funkcje matematyczne czy trójwymiarowe wykresy, których stosowanie pozwoli na stworzenie niezwykłych animacji. Wykorzystywanie makr oraz programowanie z VBA umożliwia stworzenie narzędzia do symulacji zjawisk fizycznych. W sieci odnaleźć można na przykład powstały w Excelu model Układu Słonecznego.

… zaskakujące możliwości

Na animacjach jednak się nie kończy. Korzystając z Excela można bowiem również… zagrać. Powszechnie znany arkusz kalkulacyjny ma ogromne możliwości, niektóre z nich warto poznać. Zagłębiając się w tajniki Excela można zyskać wiedzę, a korzystając z niej tworzyć niesamowite animacje i znacznie więcej. Wszystko jednak wymaga czasu i cierpliwości. Jednak poświęcenie może zaowocować niezwykłymi efektami.

Narzędzie z potencjałem?

W sieci spotkać się można z opiniami, że Worda czy Excela na co dzień użytkuje wiele osób, jednak tylko bardzo nieliczne grono potrafi wykorzystać potencjał tych programów. Czy z taką opinią można się zgodzić? Kwestia ta pozostaje do indywidualnego rozstrzygnięcia…

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>