Nowy Seat w Polskich salonach

 

W rodzimych salonach Seata już w najbliższych dniach będzie można nabyć nowy model: Seat Leon ST Cupra, czyli kombi o mocno sportowym charakterze. Samochód ten z założenia ma właśnie łączyć najlepsze cechy tradycyjnego samochodu typu kombi, ze sportowym autem, które potrafi dostarczyć kierowcy ogromnych emocji.

W nowym modelu Seat zastosował wiele charakterystycznych dla sportowych samochodów elementów, w tym światła w technologii LED, czarne lusterka, atrakcyjny spoiler dachowy, progresywny układ kierowniczy, a także adaptacyjne zawieszenie. Każdy kierowca nowego modelu Seata może ustawić jeden z trzech trybów: Comfort, Sport oraz Cupra. Pierwsze dwa tryby stworzone są do spokojniejszej jazdy (nazwa Sport może tutaj wprowadzać w błąd), natomiast tryb Cupra przeznaczony jest dla osób, które chcą odrobinę poszaleć. Kierowcy mają także do wyboru koła na jakich samochód ma się poruszać. Dostępne są koła 18 i 19 calowe.

seat-leon-st-cupra

Samochód po za swoim sportowym charakterem posiada najważniejszą z zalet każdego modelu kombi, czyli sporą ilość dsotępnego miejsca. W bagażniku można pomieścić 587 litrów, a jeśli zdecydujemy się na złożenie tylnych foteli, do samochodu zmieścimy aż 1470 litrów. Nie jest to może największa wartość wśród dostępnych modeli, ale żaden samochód o takiej pojemności nie ma tak sportowego charakteru jak Seat Leon ST Cupra.

Napęd nowego samochodu Seata opiera się na 2-litrowej jednostce TFSI o mocy 265 lub 280 KM. Samochód potrafi przyspieszyć do 100 km/h w ciągu 6 sekund, a jego maksymalna prędkość to 250 km/h.

Ceny samochodu wahają się zależnie od wybranego wyposażenia. W przypadku auta wyposażonego w 265-konny silnik z 6-biegową manualną skrzynią biegów trzeba zapłacić ok. 112 700 zł. Nie jest to niska cena, jednakże biorąc pod uwagę najważniejsze cechy samochodu i jego niezwykle interesujący charakter z pewnością jest to bardzo interesująca propozycja. Szczególnie jeżeli ktoś lub samochody sportowe, a jednocześnie potrzebuje auto, które zapewni mu większą powierzchnię.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>