Aktor znany z roli Jasia Fasoli sprzedaje kultowy samochód

 

Popularny brytyjski aktor i komik znany przede wszystkim z roli Jasia Fasoli, Rowan Atkinson sprzedaje kultowy samochód Supercoupe F1. Osoby, które są zainteresowane jego nabyciem powinny zgłosić się do londyńskiego dealera i jednocześnie naprawdę głęboko sięgnąć do własnej kieszeni, gdyż samochód wyceniony został na bagatela 45 milionów złotych.

mclaren-f1-rowana-atkinsona

Cena samochodu powiązana jest z jego historią. Brytyjscy inżynierowie McLarena F1 wykazali się niezwykłymi umiejętnościami i wiedzą tworząc samochód typu coupe ważący zaledwie 1140 kilogramów, a przy tym wyposażony w silnik BMW o 12 cylindrach i mocy 636 koni mechanicznych. Premiera tego cuda motoryzacji miała miejsce w 1992 roku i mimo upływu 23 lat jego osiągi pojazdu nadal zapierają dech w piersiach. Supersamochód McLarena potrafi przyspieszyć do 100 km/h w ciągu 3 sekund, a w niespełna 10 sekund jest w stanie rozpędzić się aż do 200 km/h. Dzisiaj takie osiągi pewnym osobom mogą nie wydawać się niczym fantastycznym, lecz trzeba wziąć pod uwagę, iż projekt samochodu został wykonany aż 23 lata temu.

Sprzedaż samochodu wydaje się dla aktora złotym interesem o ile znajdzie się osoba zainteresowana wyłożeniem takiej sumy na stół. Rowan Atkinson kupił bowiem McLarena F1 w 1997 roku za 640 000 funtów. Dzisiaj wartość samochodu jest znacznie wyższa, a aktor będzie mógł dzięki temu naprawdę sporo zarobić. Model sprzedawany przez odtwórcę roli Jasia Fasoli ma numer nadwozia 61, co oznacza, iż po nim zostały wyprodukowane jedynie 3 egzemplarze, które następnie dopuszczono do ruchu na drogach innych niż tor wyścigowy. Licznik samochodu wskazuje, iż przejechał on blisko 66 000 kilometrów, lecz niestety miał od momentu zakupu dwa wypadki. Usunięcie ich skutków było droższe niż pierwotna cena zakupu samochodu – naprawa po poważniejszym z wypadków kosztowała aż 910 000 funtów. Obecnie samochód jest zaś wyceniony na 8 000 000 funtów co daje ok. 45 milionów złotych. Czas pokaże czy znajdzie się chętna osoba na zakup tego niepowtarzalnego samochodu.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>