Ennio Morricone zagra w Krakowie w Walentynki

 

ennio_morricone

Już za niespełna dwa tygodnie, a dokładnie 14 lutego czyli w Walentynki w Kraków Arenie wystąpi gwiazda światowego formatu – znany kompozytor i twórca muzyki filmowej Ennio Morricone. Koncert jest jednym z wielu zaplanowanych w ramach trasy „50 lat muzyki”, jednakże jedyny grany na terenie naszego kraju. Morricone będzie miał do swojej dyspozycji 160 osobową orkiestrę i chór. Ponadto na scenie zobaczyć będzie można Susannę Rigaci i Dulce Pontes, które uświetnią koncert swoimi pięknymi głosami.

Koncert Ennio Morricone to doskonała szansa na spędzenie jedynych w swoim rodzaju Walentynek. Wiele par decyduje się w tym dniu pójść do kina, teatru czy parku. Zazwyczaj filmy, spektakle teatralne czy atrakcje pobliskiego parku nie zmieniają się z dnia na dzień, natomiast Ennio Morricone zagra w naszym kraju tylko ten jeden koncert. To nie powtarzalna okazja, aby usłyszeć twórczość tego wspaniałego twórcy na żywo.

Ennio Morricone to jeden z najbardziej znanych i cenionych na świecie twórców muzyki filmowej. Wśród znanych reżyserów, którzy korzystali z usług tego zdolnego kompozytora byli są m.in. Roman Polański, Pedro Almodovar, Quentin Tarantino czy Sergio Leone. Morricone tworzył muzykę do wielu znanych tytułów, w tym: „Nietykalni”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Dobry, zły i brzydki”, „Bękarty wojny” czy dwóch filmów o polskim papieżu „Karol – człowiek, który został papieżem” i „Karol – papież, który pozostał człowiekiem”. Ennio Morricone ma na swoim koncie także muzykę do różnych produkcji telewizyjnych, w tym popularnych seriali (np. „Ally McBeal”).

Za swoją twórczość w 2007 roku Morricone został uhonorowany niezwykle cenną nagrodą – Oscarem. Wielokrotnie był wcześniej do tej nagrody nominowany. Po za tym otrzymał m.in. Złoty Glob.

Obecnie Ennio Morricone ma już 86 lat i mimo faktu, iż nie zamierza kończyć jeszcze kariery, może to być ostatnia szansa, aby zobaczyć na żywo tego wybitnego kompozytora w naszym kraju. Takiej okazji po prostu nie można przegapić.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>