Kalendarz Office 365 to stały dostęp i komfort użytkowania

 

Office 365 zapewnia możliwość wyświetlenia zawsze aktualnego kalendarza na wszystkich posiadanych urządzeniach – nie tylko na ekranie komputera (w programie Microsoft Outlook lub przeglądarce), ale także tabletu, a nawet telefonu.

kalendarz-offfice
Dzięki odpowiednim aplikacjom możesz ułatwić i przyspieszyć swoją pracę poprzez tworzenie wydarzeń i planowanie spotkań za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. Kalendarz umożliwia także ustalenie lokalizacji wydarzenia wraz z oznaczeniem adresu na mapie Bing, aby upewnić się, że wszyscy dodani uczestnicy bez problemu trafią na miejsce. Wyraźnie oznaczyć można także datę i godzinę rozpoczęcia spotkania oraz czas jego trwania.

Dzięki pełnej synchronizacji program bez problemu przypomni o planach, niezależnie od tego, gdzie się akurat znajdujesz i z jakiego urządzenia korzystasz. Przy każdym wydarzeniu można ustawić odpowiednie wyprzedzenie, z jakim ma być wyświetlane przypomnienie, aby zapewnić odpowiedni czas na przygotowanie lub dojazd.

W planowaniu wydarzeń cyklicznych pomoże jedno z rozwijalnych menu wyboru, pozwalające na szybkie ustalenie powtarzalności spotkania na codzienną, cotygodniową, w każdy dzień roboczy, konkretny dzień miesiąca, co kilka tygodni, raz w miesiącu albo w jakiejkolwiek innej wybranej przez ciebie częstotliwości.

Aby upewnić się, że wszyscy uczestnicy spotkania będą dostępni w wyznaczonym terminie, skorzystaj z funkcji Asystenta Planowania. Umożliwi on dostosowanie terminu spotkania do dyspozycyjności uczestników. Następnie wystarczy jednym kliknięciem zapisać wydarzenie w kalendarzu. Wszyscy jego uczestnicy otrzymają zaproszenia, na które będą mogli łatwo odpowiedzieć z poziomu kalendarza. Automatycznie dowiedzą się także o jakichkolwiek zmianach. Aby sprawdzić, czy uczestnicy potwierdzili udział w spotkaniu, nie trzeba zaglądać do skrzynki e-mailowej. Wszystkie informacje znajdują się w jednym miejscu.

Odwołanie spotkanie także jest bardzo proste – wystarczy kliknąć opcję „Anuluj” i w razie konieczności dodać wiadomość wyjaśniającą. Częste zmiany terminów nie wprowadzają zatem chaosu w kalendarzu i nadal pozostaje on przejrzysty i aktualny.

office-onlineJeśli spotkanie na żywo nie jest możliwe, kalendarz w Office 365 zapewnia także opcję zorganizowania spotkania online. Zaproszeni otrzymają wiadomość zawierającą link umożliwiający im uczestniczenie w konferencji, w której wziąć udział może nawet 250 osób. Mogą przyłączyć się zarówno za pośrednictwem komputera, jak i tabletu oraz telefonu. Nawet brak Office 365 nie jest problemem – zapraszać do udziału można również osoby niekorzystające z kalendarza, wystarczy, że posiadają połączenie z internetem i są w stanie dołączyć za pomocą jakiejkolwiek przeglądarki.

Znaczne polepszenie komunikacji można osiągnąć przez udostępnienie kalendarza wybranym współpracownikom. W ten sposób wszyscy będą wiedzieć, gdzie cię znaleźć w razie konieczności i kiedy nie należy ci przeszkadzać. To ty wybierasz, jakie szczegóły zaplanowanych wydarzeń są dla nich dostępne. Udostępnianie kalendarza wybranej osobie można także w każdej chwili odwołać lub zmodyfikować.

Kalendarz Office 365 posiada zatem wszystkie niezbędne funkcje umożliwiające intuicyjną obsługę i uniknięcie efektu przeładowania. Przy rozbudowanych funkcjach pozostaje wygodny i czytelny, zapewniając komfortowe użytkowanie i upewniając użytkownika, że pamięta o wszystkim.

Może zainteresuje Cię również...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>